Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Forum Europejskie Szkół Ziemi Tarnowskiej 2013

VII Forum Europejskie Szkół Ziemi Tarnowskiej

ODWIEDZĄ PARLAMENT EUROPEJSKI

Już po raz siódmy Zespół Szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych w Tarnowie oraz Biuro Poselskie Posła do Parlamentu Europejskiego Czesława Siekierskiego gościli uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego podczas "Forum Europejskim Szkół Ziemi Tarnowskiej", które 16 kwietnia 2013 r. odbyło się w budynku szkoły.

Uczestnicy konkursu mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu historii i bieżących spraw Unii Europejskiej, a także umiejętności z języka angielskiego oraz niemieckiego. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem "Europejski Rok Obywateli".

Patronat nad konkursem wiedzy o Unii Europejskiej objęli:
Poseł do Parlamentu Europejskiego - Pan Czesław Siekierski,
Wicemarszałek Województwa Małopolskiego - Pan Roman Ciepiela,
Prezydent Miasta Tarnowa - Pan Ryszard Ścigała,
Starosta Tarnowski - Pan Roman Łucarz.

Aby uświetnić obchody Europejskiego Roku Obywateli, w całej UE zaplanowano wiele imprez, konferencji i seminariów na szczeblu europejskim, krajowym, regionalnym i lokalnym. VII Forum Europejskie Szkół Ziemi Tarnowskiej również wpisało się w te uroczystości.
Oprócz rywalizacji konkursowej goście wysłuchali prelekcji o tematyce unijnej. Pierwsza prelekcja - "Twoja Europa - Twoje Praw. Europejski Rok Obywateli 2013" - wygłoszona została przez Asystenta Posła do Parlamentu Europejskiego Czesława Siekierskiego - Pana Roberta Sadowskiego. Następnie Inspektor Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Tarnowie, Pan Michał Warzała - przybliżył uczestnikom informacje na temat "Funduszy Europejskich w Małopolsce - jak zmieniają świat wokół nas" .

W tym roku najlepiej na pytania konkursowe odpowiedzieli

I miejsce
Michał Polak
I Liceum Ogólnokształcące, opiekun pani mgr Joanna Kogut

II miejsce
Anna Kuca
I Liceum Ogólnokształcące, opiekun pani mgr Joanna Kogut

III miejsce
Mateusz Szot
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie, opiekun pani mgr Katarzyna Molczyk

Najlepszy wśród uczniów ZSE-O
Krystian Gądek
klasa 1 Technikum Ekonomicznego Zespół Szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych, opiekun pani mgr Magdalena Gacek

Najlepszy uczeń z Powiatu Tarnowskiego
Mateusz Szot
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie, opiekun pani mgr Katarzyna Molczyk

Najlepszy spośród gimnazjalistów
Kinga Sak
Zespół Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Lisiej Górze, opiekun mgr Angelika Klimek

Laureaci I, II, III miejsca oraz "Najlepszy spośród uczniów ZSE-O" oprócz nagród rzeczowych wywalczyli nagrody główne - kilkudniową wycieczkę do Brukseli połączoną ze zwiedzaniem Bruggi, Gandawy i Ostende.
Organizatorzy dziękują fundatorom za patronat i nagrody. Wszystkim uczestnikom gratulujemy znakomitej wiedzy. Tym, którzy wygrali główną nagrodę życzymy udanej wycieczki. Mamy nadzieję, że w przyszłości znów będziemy mogli się spotkać na kolejnym Forum.

Zapraszamy!!!!

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w pracę przy organizacji VI Forum Europejskim Szkół Ziemi Tarnowskiej, za życzliwą i wyrozumiałą współpracę oraz klasom II TŻO, III TŻO, I TAK, II TEH oraz uczestnikom Projektu CEKIN, za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu konkursu

do góry