Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Forum Europejskie Szkół Ziemi Tarnowskiej 2012

VI Forum Europejskie Szkół Ziemi Tarnowskiej

Już po raz szósty gospodarze "VI Forum Europejskiego Szkół Ziemi Tarnowskiej" Zespół Szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie oraz Biuro Poselskie Posła do Parlamentu Europejskiego Czesława Siekierskiego w dniu 6 czerwca 2012 r. gościli uczestników konkursu, w którym uczniowie z Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego mogli sprawdzić swoja wiedzę z zakresu historii i bieżących spraw Unii Europejskiej, a także umiejętności z języka angielskiego oraz niemieckiego. Tegoroczne już VI Forum Europejskie organizowane było pod hasłem: "Pakiet klimatyczny dla Europy".

Forum jest kontynuacją zainicjowanej w poprzednich latach akcji na terenie miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a od tego roku również do uczniów szkół gimnazjalnych.

Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy młodzieży szkolnej na temat Unii Europejskiej. Nagrodą dla trójki laureatów Konkursu, którzy wykazali się największą wiedzą jest kilkudniowa wycieczka do Brukseli połączona ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego.

I miejsce - Justyna Kapusta - I LO
II miejsce - Szymon Miłkoś - I LO
III miejsce - Marzena Mleczko - IV LO
IV miejsce i najlepszy wynik z uczniów ZSE-O uzyskał Przemysław Wierzbicki.

Fundatorem nagrody głównej jest Poseł do Parlamentu Czesław Siekierski.

Konkursowi towarzyszyło szereg imprez dodatkowych m.in. występ szkolnego kabaretu który przedstawi skecz "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków", wyreżyserowany w kilku językach: polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, czeskim, francuskim i rosyjskim, a także prelekcje ekologiczne przygotowane przez specjalistów związanych z odnawialnymi źródłami energii, a także wystawa "Eko-ubranie" przedstawiająca propozycje ubrań wykonanych z surowców wtórnych.
Tekst: mgr inż. Jolanta Kuboń

do góry