Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Znamy laureata pierwszej rundy Zawodowego Maratonu

Za nami pierwsza runda Zawodowego Maratonu online – konkursu przeznaczonego dla uczniów klas ósmych, którego celem jest rozwijanie pasji i umiejętności młodzieży kończącej szkołę podstawową oraz kształtowanie ich kompetencji kluczowych umożliwiających sprostanie wyzwaniom zmieniającego się rynku pracy.

Pierwsza odsłona Zawodowego Maratonu odbyła się 19 maja za pośrednictwem platformy Quizizz. Dwadzieścia pytań, z jakimi zmierzyli się gracze, obejmowało wiedzę m.in. z zakresu geografii Polski i Europu, ukształtowania terenu, administracyjnego podziału państw, atrakcji turystycznych Tarnowa, Małopolski oraz europejskich stolic.

Dobór zagadnień nie był przypadkowy. Runda promowała bowiem jeden z kierunków, jaki znajduje się w ofercie ZSEO - technik organizacji turystyki.

Najlepiej i najszybciej na pytania testowe odpowiedział Krzysztof Kaczak - uczeń Szkoła Podstawowa Nr 23 im. Jana Pawła II w Tarnowie. Krzysztof w nagrodę otrzymuje od naszej szkoły nowoczesny tablet, który z pewnością będzie pomocny w edukacji zdalnej.

Nagrody z myślą o Zawodowym Maratonie w ZSEO ufundowali: Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University, firma budowlana ANKO Sp. J. oraz Rada Rodziców ZSEO w Tarnowie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Kanclerz WSB-NLU pan Przemysław Bochenek. Patronat medialny objęły lokalne periodyki prasowe: TEMI - Galicyjski Tygodnik Informacyjny oraz Kurier Tarnowski.

Druga runda, a tym samym kolejna szansa na wygarnie tabletu, już w najbliższy czwartek 21 maja o godzinie 15:00.

do góry