Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Wyniki 2. rundy Zawodowego Maratonu w ZSEO

Co to jest elixir? Jaki jest najwyższy nominał banknotu euro? Co kryje się pod hasłem inflacja? Jak nazywamy świadczenie pieniężne wobec państwa? To tylko niektóre z dwudziestu pytań, z jakimi w czwartek 21 maja zmierzyli się uczestnicy drugiej rundy Zawodowego Maratonu. Ta część zmagań dotyczyła szeroko pojętej ekonomii i rachunkowości.

Bezkonkurencyjna okazała się Edyta Smagacz – uczennica Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie, która jako jedyna odpowiedziała poprawnie na wszystkie pytania. Ósmoklasistka wygrał tym samym jeden z czterech tabletów, które są nagrodami głównymi w naszym konkursie.

Runda trzecia odbędzie się we wtorek 26 maja o godzinie 15:00. Jej tematyka będzie nawiązywać do kierunku technika technologii żywności.
Zawodowy Maraton w ZSEO to konkursu przeznaczonego dla uczniów klas ósmych, którego celem jest rozwijanie pasji i umiejętności młodzieży kończącej szkołę podstawową oraz kształtowanie ich kompetencji kluczowych umożliwiających sprostanie wyzwaniom zmieniającego się rynku pracy.

Nagrody z myślą o Zawodowym Maratonie w ZSEO ufundowali: Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University, firma budowlana ANKO Sp. J. oraz Rada Rodziców ZSEO w Tarnowie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Kanclerz WSB-NLU pan Przemysław Bochenek. Patronat medialny objęły lokalne tytuły prasowe: TEMI - Galicyjski Tygodnik Informacyjny i Kurier Tarnowski.

 

do góry