Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Integracyjny Piknik Ogrodniczy

Wiosenny Piknik Ogrodniczy w Parku Sanguszków

12 maja 2019 r. o godz. 9.00 rozpocznie się w Parku Sanguszków Integracyjny Piknik Ogrodniczy. Organizatorem imprezy jest Zespół Szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych w Tarnowie, Rada Rodziców ZSEO oraz Rada Osiedla Nr 6 Zabłocie-Gumniska.

Zainteresowanie tematyką ogrodniczą w ostatnim czasie wzrasta, stąd w szkole oprócz tradycyjnego kierunku ogrodniczego jest również Technikum Architektury Krajobrazu.
Wielu mieszkańców Tarnowa z przyjemnością pracuje w swoich przydomowych ogródkach i na działkach. Dlatego coraz chętniej poszukiwane są ciekawe odmiany roślin, owoców i warzyw. Nie bez znaczenia jest również znajomość sprzętu ogrodniczego, który ułatwia pracę miłośnikom ogrodów.

Organizatorzy pikniku przygotowali dla mieszkańców wiele atrakcji, m.in. warsztaty: carvingu, bukieciarstwa, pokaz kulinarny gościa specjalnego - Adama Gesslera, przejażdżki konne dla dzieci, pokaz woltyżerki, pokazy lotnicze, stoiska wystawców, Akademia Młodego Ogrodnika, zabawy na dmuchańcu i zjeżdżalni, zabawy ze szczudlarzem, skręcanie figur z balonów oraz giga bańki.

Nie zabraknie degustacji grillowanej kiełbasy, waty cukrowej, popcornu, a także ciast domowej roboty.

Uczestnicy pikniku będą mogli uczestniczyć również XV Biegu Sanguszków oraz VI Mistrzostwach Tarnowa w Nordic Walking organizowanych przez Szkołę Biegania i Nordic Walking w Tarnowie.

Zespół Szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych w Tarnowie mieści się w Pałacu Sanguszków i jest najstarszą szkołą ogrodniczą w Polsce ( od 1881 r.). Każdego roku szkolne mury opuszczają absolwenci - fachowcy, którzy prowadzą własne, dobrze prosperujące firmy produkcyjne w tej branży.

Serdecznie zapraszamy do Parku Sanguszków :)

do góry