Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Uroczystości uczczenia pamięci zamordowanych w Katyniu

Dnia 9 kwietnia 2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami brali udział w uroczystości upamiętniającej polskich oficerów, zamordowanych w Katyniu. Obchody rozpoczęły się mszą świętą o godzinie 11:00 w kościele pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza, a po niej uczestnicy w asyście pocztów sztandarowych przeszli na Aleję Dębów Katyńskich.
W Alei Dębów Katyńskich odsłonięty został pamiątkowy kamień, poświęcony Marianowi Wodzińskiemu - tarnowianinowi, lekarzowi, który w 1943 roku jako biegły sądowy pracował w Katyniu przy ekshumacji ciał polskich oficerów. Kamień z tabliczką upamiętniający Mariana Wodzińskiego stanął obok poświęconego Mu dębu, posadzonego w ubiegłym roku z inicjatywy osób związanych z Polskim Czerwonym Krzyżem.
Szczególne podziękowania dla uczniów i nauczycieli uczestniczących w uroczystości złożył Prezes Tarnowskiej Rodziny Katyńskiej, były wiceprezydent Tarnowa, Henryk Słomka – Narożański  podkreślając ich obecność w tak trudnym dla oświaty momencie.
Należy zaznaczyć, że nauczyciele naszej szkoły Anna Hołda, Agnieszka Klugiewicz, Dorota Kruczek i Mirosław Krzemień w raz z uczniami byli najliczniejszą szkolną grupą.
 

do góry