Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Światowy Dzień Książki

23 kwietnia to szczególny dzień dla czytelników – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto Książki nie ma przypadkowej daty. W literaturze 23 kwietnia to dzień, w którym zmarli słynni twórcy: m.in. Miguel de Cervantes i William Szekspir. Święto Książki słynie z czerwonych róż wręczanych czytelnikom - ta tradycja pochodzi z Katalonii. Róże symbolizują krew smoka pokonanego przez św. Jerzego, którego dzień przypada właśnie 23 kwietnia. Zgodnie z tradycją w ten dzień kobiety obdarowywano czerwonymi różami, z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek. W naszej bibliotece każda czytelniczka wypożyczająca  w dzisiejszym dniu książkę  również została obdarowana czerwoną różą :)

do góry