Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

"Nasz Gość" - Maria Gołofit

W dniu 24 kwietnia 2019 r. „Naszym Gościem” była Pani Maria Gołofit – Prezes Zarządu Klubu „Tarnowskie Amazonki”. Klub ten jest organizacją pozarządową, niezależną politycznie i wyznaniowo, której głównym celem jest reprezentowanie interesów kobiet po mastektomii, wspieranie oraz rehabilitacja psychofizyczna, a także edukacja publiczna w zakresie chorób nowotworowych. Pani Maria Gołofit od wielu lat w różnych środowiskach, w tym podczas spotkań z młodzieżą, propaguje wiedzę i świadomość w tym zakresie, bo to wiedza jest najlepszym sojusznikiem w walce z rakiem. Podczas spotkania młodzież wysłuchała wykładu Pani Marii Gołofit, podczas którego największy nacisk Pani Maria położyła na profilaktykę i sposoby badania. Obejrzeliśmy krótki film na temat raka piersi, w którym wypowiadali się specjaliści w tej dziedzinie. Na końcu każdy mógł w praktyce dokonać badania na specjalnie przygotowanych fantomach.
 

do góry