Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dnia 1 marca w Tarnowie odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto jest upamiętnieniem bohaterstwa, odwagi i poświęcenia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, które po II wojnie światowej zbrojnie wystąpiło przeciwko sowietyzacji Polski. 
W uroczystościach uczestniczyła nasza szkoła, którą reprezentowali uczniowie i uczennice z klasy I TOT na czele z pocztem sztandarowym w składzie: Robert Wolak, Roksana Majka, Klaudia Mysiak i Martyna Gryz pod opieką wychowawcy pani Urszuli Kucharzyk. 
Główne Obchody miały miejsce w Bazylice katedralnej, a po uroczystym nabożeństwie odbył się przemarsz orszakiem pod Pomnik Ofiar Stalinizmu, gdzie po okolicznych przemówieniach odśpiewano hymn oraz zapalono znicze i złożono wiązanki.
 
Dodatkowo też w naszej szkole można podziwiać wystawę o Żołnierzach Wyklętych, w której przybliżamy sylwetki niektórych z nich oraz uświadamiamy czym się wyróżnili. Zapraszamy do jej odwiedzenia! Wystawa znajduje się w holu kościuszkowskim.
 
mgr Urszula Kucharzyk
 

do góry