Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Małopolski Festiwal Zawodów 2019

Małopolski Festiwal Zawodów, który odbył się w dniach 21 - 23 marca 2019 r. w Krakowie był okazją do zaprezentowania kierunków, w których kształcą się uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych w Tarnowie. Młodzież pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowała dwa stoiska w następujących branżach: rolniczo-leśna oraz gastronomiczno-turystyczna. Na pierwszym z nich uczniowie prezentowali zawody ogrodnika, architekta krajobrazu i florysty. Zainteresowani zawodem podejmowali próbę rozpoznawania ziół, które mogą być pożytkiem dla pszczół i innych owadów zapylających, poznać budowę domków zimowych dla owadów oraz samodzielnie wykonać sadzonki roślin. Chętni mogli także ułożyć puzzle przedstawiające fragmenty ogrodów. Na drugim stoisku uczniowie reprezentujący technikum żywienia, przedstawiali sztukę carvingu, częstowali pysznymi pastami (z soczewicy, ciecierzycy i twarogu), pancake'ami z kaszy manny, ciasteczkami oraz różnymi gatunkami miodu. Młodzież zachęcała licznie przybyłych gimnazjalistów do podjęcia nauki w naszej szkole, dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do ZSEO :)
 

do góry