Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek

Dzisiaj, 8 maja, przypada święto, o którym często zapominamy – Dzień Bibliotekarza. Rozpoczyna ono kilkudniową celebrację znaną jako Tydzień  Bibliotek. Święto zostało zainicjowana w 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Być może warto tego dnia skontaktować się z osobami pracującymi w bibliotekach – tych szkolnych, jak i osiedlowych, aby podziękować im za pracę na rzecz popularyzacji czytelnictwa?  My ze swojej strony składamy serdeczne życzenia naszej pani od książek – Joannie Chramędze-Musze – która niestrudzenie stoi na straży szkolnego księgozbioru oraz codziennym uśmiechem i pozytywnym nastawieniem zachęca wszystkich do korzystania z jego zasobów.

Tak,  macie rację: zdjęcia pustej biblioteki szkolnej i czytelni w czasach pandemii wyglądają bardzo przytłaczająco. Mamy jednak nadzieję, że już niedługo ponownie będą tętniły życiem.

tekst. M. Kołodziej

 

do góry