Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

Akcja ,,Krew - najpiękniejszy dar"

8 stycznia 2019 r. odbyła się w naszej szkole akcja pt. ,,Krew - najpiękniejszy dar". Panie pracujące w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przyjechały do ZSEO ze specjalistycznym sprzętem, by pełnoletni, chętni uczniowie mogli oddać krew. Młodzież najpierw wypełniała kwestionariusze, a później rozmawiała z lekarzem, by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do oddawania krwi. Uczniowie klas trzecich i czwartych dali wspaniały przykład swoim młodszym kolegom. Pokazali, jak wiele jeden człowiek może zrobić dla drugiego. Krew jest bowiem darem, który często ratuje życie. Dziękujemy i gratulujemy pięknej postawy!

Koordynacją akcji zajęli się: nauczyciel biologii pan Marek Szczutowski oraz opiekunka SU pani Justyna Bogusz.

do góry