Kontrast
A+ A+ A+
Facebook

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28
Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7
Godło Polska

5 Tarnowski Bieg Sylwestrowy

W dniu 30.12.2018 r. tarnowscy biegacze wystartowali w „V Tarnowskim Biegu Sylwestrowym”, którego organizatorem było Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Świat Pracy oraz Zespół Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych  w Tarnowie. Do biegaczy dołączyła  grupa, która przebyła trasę z kijkami w marszu nordic walking. Piękna i ciepła pogoda sprzyjała sportowcom, którzy mieli do pokonania do wyboru dwa dystanse: 5 km lub 10 km, trasa prowadziła z Parku Sanguszków w kierunku Góry Św. Marcina  i z powrotem. Na linii startu wszystkich uczestników przywitał  Andrzej Olejnik Prezes PTG „Sokół – Świat Pracy” życząc zawodnikom udanej rywalizacji i zabawy. Sygnałem do startu była sylwestrowa rakieta, która wszystkich zawodników wprowadziła w sylwestrowy klimat. Po dotarciu do mety na uczestników czekały piękne okolicznościowe medale oraz upominki od sponsora. Tradycyjnie, po biegu i marszu, wszyscy zawodnicy zostali zaproszeni na integracyjny poczęstunek oraz rozdanie atrakcyjnych nagród. W zawodach licznie udział wzięli mieszkańcy z innych rejonów Polski oraz zawodnicy z zagranicy. W sportowym zakończeniu roku 2018 udział wzięło 210 zawodników.  Uczestnicy zawodów oraz kibice podkreślali niepowtarzalny klimat Pałacu Sanguszków oraz doskonałą organizację zawodów. Głównym organizatorem biegu był Maciej Pokorny wiceprezes PTG „Sokół – Świat Pracy” oraz były nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w Tarnowie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i samozaparcia w realizacji swoich sportowych planów oraz życzymy sukcesów w Nowym Roku 2019! 

do góry