XIII DYKTANDO ORTOGRAFICZNE
"O złote pióro"

13 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie odbyło się XIII Dyktando Ortograficzne "O złote pióro". Przewodniczącym jury i autorem tekstu dyktanda był prof. dr hab. Bogusław Dunaj. "Geniusz z Tarnowa" - tak brzmiał tytuł tegorocznego dyktanda, które dotyczyło postaci Jana Szczepanika, bowiem rok 2012 właśnie temu wybitnemu tarnowianinowi jest poświęcony. Impreza była także okazją do spotkania z Panem Markiem Tomaszewskim - autorem książki "Tarnów. Wędrówka w przeszłość z kartą pocztową". Uczestnicy dyktanda obejrzeli również występ zespołu pieśni i tańca "Sokolanie" z Pilzna.

Dyktando pisali reprezentanci szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także osoby dorosłe. Aula Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych wypełniona była po brzegi. Niestety, jak w poprzednich latach nikomu nie udało się napisać dyktanda bezbłędnie, chociaż prof. B. Dunaj zapewniał, że jest o wiele łatwiejsze niż w latach ubiegłych. Laureatka konkursu w kategorii "dorosły" popełniła tylko 3 błędy.

Kategoria - uczeń:
I miejsce - Kinga Hepner I LO Tarnów (złote pióro)
II miejsce - Szymon Rój Gimnazjum nr 10 Tarnów
III miejsce - Kaja Tchórzewska - Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych - Tarnów

Kategoria - dorosły:
I miejsce - Anna Stankiewicz - Tuchów
II miejsce - Maciej Kajzer - Bystra Śląska
III miejsce - Stanisław Gajos - woj. pomorskie

Drugą częścią tej dużej polonistycznej imprezy był IV-ty Tarnowski Turniej Ortograficzny o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele różnych grup zawodowych.

I miejsce - Starostwo Powiatowe w Tarnowie
II miejsce - Urząd Miasta Tarnów
III miejsce - Komenda Miejska Straży Pożarnej

Organizatorzy dyktanda dziękują Panu Prezydentowi Miasta Tarnowa za patronat, wszystkim Sponsorom za pomoc w organizacji oraz Uczestnikom za przybycie.

GALERIA ZDJĘĆ